справка по чл.73 ал.6 Въпрос на Zlatina Ivanova 340 видян

Здравейте,

Имам следния проблем.Направила съм годишно изравняване в ПМ6 и всичко излиза точно.Записала съм данните от изравняването.Излизат коректно дори стотинките до 1,00 лв.и в бележките по чл.45 от стария образец за 2019 г.След прехвърлянето в ПМ7 нито в бележките,нито в справката по чл.73 ал.6 излизат сумите до 1,00лв.Само облекченията ми излизат.По този начин и в справката по чл.73 ал.6 не ми излизат сумите в кл.20 и кл.21.Само не ми казвайте,че трябва да си ги нанасям ръчно.След като излизат стотинките коректно в бележките от ПМ6,защо не излизат в бележките от ПМ7?А оттам и в справката по чл73 ал.6?

 

3 Отговора

user-photo
Плюс Минус на 2020-02-19 0 - Беше ли полезен отговорът?
Ако разликата за внасяне / възстановяване е до 0.99 не следва да се отразява в Служебната бележка и Справката по чл. 73, ал. 6.
user-photo
Мирена Стефанова на 2020-02-20 0 - Беше ли полезен отговорът?
проблема си е в нап. не знам защо си позволяват свободни съчинения за закръгляне до пълен лев, след като никъде в закона работодателя няма такова задължение. дефакто ние декларираме грешни неща.
user-photo
на 2020-02-22 0 - Беше ли полезен отговорът?
Здравейте,
При печат на справката се визуализират данните за всеки служител. Има ли възможност справката да се отпечата във вида на утвърдения образец. Когато служителите са повече от един по какъв начин може да се засекат данните от справката със справката от годишното изравняване на дохода.
Съгласно указанията за попълване на Служебната бележка по чл.45, ал.1 всички суми в нея се попълват в левове и стотинки до втория знак - с изключение на ред 17 - изхождайки от това редове 18 и 19 следва да бъдат попълнени независимо от размера на удържаната/възстановената сума.

Добави отговор