обезщетения Въпрос на mkireva 1071 видян

Здравейте, 

ще прекратявам трудовото правоотношение с лице по чл.328 ал.1 т.3.

Тъй като не съм спазила предизвестието от 30календарни дни ще трябва да изплатя на лицето обезщетение по чл.220 ал.1 КТ. 

Също така му дължа и обезщетение по чл.222 ал.3 КТ, защото го оставям без работа и той е пенсионер. Дължа му две брутни заплати.

Моля ви да ми кажете как най-правилно да въведа в Плюс-Минуса тези обезщетение, за да не допусна грешка и дали трябва да са включени в картона за последния работен месец за лицето.

 

Благодаря ви.

1 Отговора

user-photo
Плюс Минус на 2017-02-28 0 - Беше ли полезен отговорът?
Обезщетенията могат да се добавят от Операции/Обезщетения по КТ в месеца, в който лицето има поне 1 отработен ден. На въпроса за обединяване на данни по ЕГН се отговаря с ОК, когато лицето има повече от 1 картон във фирмата. От падащото меню се избира видът на обезщетението и се натиска Добави. Въвеждат се данни в поле Бр. месеци и се натиска бутон ТАБ от клавиатурата. След това се натиска бутон Запиши. Необходимо е след това да бъде записана и заплатата.

Ако се има предвид обезщетение по чл. 222 ал. 1 от КТ, подробна информация за въвеждането може да се намери в раздел Ръководства/Заплати/Обезщетение за оставане без работа по чл. 222, ал. 1

Добави отговор