кога и в кои случаи и как се подава протокол по чл117 от ЗДДС Въпрос на avangard_jr 1064 видян

Понеже ми е за първи път давам пример : при ВОД по чл 21/2 страна членка на ЕС  са отразени услугите с фактура продажба - продажбите са с нулева ставка, защото са доставка на услуги с място на изпълнение др.страна членка на ЕС , влизат във виес декларация и в дневниците за продажбите , подаден е и интрастат декларация поток изпращания като сумата от интрастат декларацията съвпада със сумата от виес декларацията и дневника за продажбите . трябва ли в този случай да се попаде протокол по чл 117 от ЗДДС или не .

Интересува ме в кои случаи и за каквосе подава протокол по чл 117 от ЗДДС и съответно  как се подава !

Благодаря

2 Отговора

user-photo
Плюс Минус на 2016-07-14 0 - Беше ли полезен отговорът?
Във вашият случай не се издава протокол по чл.117 от ЗДДС.
Справка за основанията за подаване на протокол по чл.117 могат да бъдат намерени в ЗДДС чл.117,ал.1.
Подробна информация за работа с протокола в програмата може да бъде намерена на сайта в раздел Ръководства/ Счетоводство / ДДС / Основания за начисляване в Протокол по чл.117,ал.1.
user-photo
avangard_jr на 2016-07-14 0 - Беше ли полезен отговорът?
Благодаря и аз така мисля но все пак да си сверя часовника !

Добави отговор