Чуждестранно лице Въпрос на НАТАША ПЕТРОВА 575 видян

Здравейте, имаме наемодател български гражданин, който живее над 183 дни в друга държава на ЕС, следователно лицето се смята за чуждестранно лице, как да му заведем картон с вид осигурен 14 в допълнителните параметри не ми позволява да отбележа, че лицето е чужд гражданин

3 Отговора

user-photo
Плюс Минус на 2018-03-29 0 - Беше ли полезен отговорът?
Ако за лицето не е необходимо да се начисляват здравни осигуровки, при въвеждане на Сметка за изплатени суми се маркира Без ЗО.
user-photo
НАТАША ПЕТРОВА на 2018-03-29 0 - Беше ли полезен отговорът?
Здравейте, проблема не е в начисляването на ЗО, а в това, че на лицето се начислява окончателен, а не авансов данък и следователо, доходът в декларация по чл 55 трябва да отиде не в т 1, а в т 4, точно каква настройка трябва да направя в картона на лицето , че внесения от мен данък да отиде в декларация чл 55 т 4
user-photo
Плюс Минус на 2018-03-29 2 - Беше ли полезен отговорът?
В този случай не се въвежда картон на лицето в програмата и не се издава СИС. Данните в Декларация по чл. 55 се въвеждат ръчно.

Добави отговор