Трудов договор по чл.114 от КТ Въпрос на evana 1620 видян

Здравейте, моля да ми опишете как трябва да попълня данните за възнаграждение на работник, който искам да назнача по чл.114 от КТ? Служителят ще работи всяка събота по 8 часа и ще получава 40 лева за ден. В различните месеци има четири или пет съботи, в такъв случай какво възнаграждение трябва да попълня в картона на служителя във връзка с уведомлението по чл.62?

Благодаря много

1 Отговора

user-photo
Плюс Минус на 2017-08-23 1 - Беше ли полезен отговорът?
В картона на лицето е необходимо да се обърне внимание на следните параметри:
Работна седмица – задава се броят на седмичните работни дни;
Работно време – задава се броят на работните часове за ден;
Основна заплата – попълва се договорената заплата за непълна работна седмица;
Мин.ОД – попълва се минималният осигурителен доход за длъжността за пълен работен месец.
Повече информация може да откриете в раздел Блог / Лица, работещи по трудов договор по чл. 114 КТ – до 5 дни в месеца или в програмата в меню Помощ / Съръдржание / Непълна работна седмица.

Добави отговор