Смяна на артикул във фактура! Въпрос на x_tremex 819 видян

Здравейте, имам един въпрос, ако искаме да сменим даден артикул с друг във вече осчетоводена фактура, и пуснати документи към тази фактура, като плащане по банка и протокол 117, можем ли да сменим артикула с друг във фактурата и протокола, като количеството и цената и общата сума е същото, само наименованието е различно и това ще се отрази ли в при/на баковия докукмент (това че е платена фактурата) по някакъв начин! Възможно ли е и в протокала като цяло да се смени даден артикул с друг ръчно или само чрез избиране на фактурата може да стане!

Благодаря

1 Отговора

user-photo
Плюс Минус на 2018-05-28 0 - Беше ли полезен отговорът?
В този случай е препоръчително да се изтрие банковия документ и протокола по чл.117 от ЗДДС, да се нанесе промяната във фактурата, да се презапише фактурата и да се въведат наново плащането и протокола.

Добави отговор