Прекратяване на трудов договор по време на болничен Въпрос на МТСП 3339 видян

Може ли работодател да прекрати трудовия договор на основание чл.71 ал.1 от КТ докато лицето е в болнични?

1 Отговора

user-photo
МТСП на 2011-10-04 13 - Беше ли полезен отговорът?
В случай, че срока за изпитване е уговорен в полза на работодателя, то на основание чл. 71, ал. 1 от КТ, до изтичане на срока за изпитване страната, в чиято полза е уговорен, може да прекрати договора без предизвестие. При прекратяване на трудовия договор на това основание, закрилата при уволнение по чл. 333 от КТ не се прилага.

Добави отговор