Относно декл.1 за самоосиг.лице на МОД Въпрос на Zlatina Ivanova 882 видян

Здравейте,

Имам проблем с декл.1 за самоосиг.лице /код 12/, което е осигурено на максимален доход по основен трудов договор.

Сложила съм отметка в екран допълнителни на МОД, минала съм през начисляване на заплати, но въпреки това програмата не генерира декл.1 и дава съобщение, че за лицето няма данни за този месец.Преди не съм имала такъв проблем, т.к. лицето е имало месеци с максимален и с не максимален доход от трудови правоотношения и само махах и слагах отметката за МОД.Моля, да ми помогнете в случая да генерирам коректно декл.1

 

Благодаря

1 Отговора

user-photo
Плюс Минус на 2017-08-24 0 - Беше ли полезен отговорът?
Съгласно чл. 3, ал. 9 от Наредба Н-8 За лицата, осигурени на повече от едно
основание по чл. 4 КСО, се подават декларации обр. №1 и в случаите, в които на едно от основанията осигурителните вноски са внесени върху максималния месечен осигурителен доход.
Съгласно чл. 3, ал. 10 от Наредба Н-8 Алинея 9 не се прилага за лицата, които са осигурени на основание чл. 4, ал. 1 от Кодекса за социално осигуряване за пълен месец върху максималния месечен размер на осигурителния доход и са:
1. получили възнаграждение за работа без трудово правоотношение за същия
месец или;
2. самоосигуряващи се лица, упражняващи трудова дейност, и са избрали да се
осигуряват само за инвалидност поради общо заболяване за старост и за смърт.
Когато лицето не се осигурява за ОЗМ (няма включена отметка ОЗМ в екран Допълнителни в картона), програмата не формира Декл. 1 за него, тъй като не се подава. Ако трябва да се подаде Декл. 1 за лицето е необходимо да се включи отметка ОЗМ в картона.

Добави отговор