Осигуровки и ДОД на самоосигуряващ се с хонорар Въпрос на Веселина Ангелова 1593 видян

Здравейте, имам СОЛ с хонорар, т.е. има и възнаграждение за положен личен труд и ДОД

искам да попитам дали след като осигуровките излизат в рекапитулацията най - отдолу на СОЛ, трябва ли да излиза и ДОДа при тях и след като се подава 13- ка на Декл.6 на СОЛ, там ли се подава всичко - и осигуровките и ДОДа му, или  там са само осигуровките, а ДОДа  се включва  само  в месечната Декл.6, заедно с този ДОД на останалите служители.

Благодаря предварително за отговора!

 

 

1 Отговора

user-photo
Плюс Минус на 2013-01-04 4 - Беше ли полезен отговорът?
Този ДОД е приравнен на ДОД от трудови правоотношения. Затова влиза в Д6 в поле 16 или 17/в случаите на чл.42 ал.6 от ДДФОЛ/. Този ДОД се превежда по булстат на фирмата /както останалите осигуровки по трудови правоотношения. Когато самоосигуряващите се лица и лицата по чл.4 ал. 9 от КСО подават годишна декларация еднократно с месец число 13 - точки 16 и 17 не се попълват.

Добави отговор