Обезщетение за починал работник Въпрос на DimanaP 1082 видян

На 05.01.2018г. е починал работник.През цялата 2017г. е бил в болнични и не е ползвал платен отпуск.Сега трябва да начисля обезщетението за неползван отпуск за да го изплатя на наследниците.Моля да ми кажете как точно трябва да се направи това.Той е непрекъснато в болнични от 28.12.2016г. до момента на смъртта си на 05.01.2018г.

И още един въпрос: На същия работник е подаден добничен до 28.12.2017г.Сега наследниците носят още един болничен за времето от 29.12.2017 до 05.2018г.как да подам този болничен,имайки в предвид че лицето вече е починало?Има ли нещо по специално ,което трябва да направя за да формирам файла за НОИ?

1 Отговора

user-photo
Плюс Минус на 2018-01-25 0 - Беше ли полезен отговорът?
Обезщетението по чл. 224 се въвежда в последния месец, в който лицето е било в осигуряване поне 1 ден - месец декември 2016г. Ще бъде необходимо да се пусннат корекции на Декларации обр. 1 и обр. 6.
Във връзка с представения болничен лист, може да се свържете с НОИ за изясняване на особеностите при подаване.

Добави отговор