ОТНОСНО ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПО ЧЛ.220 ОТ КТ Въпрос на Zlatina Ivanova 274 видян

Здравейте,

Имам служител, който напуска без да отработи едномесечно предизвестие и дължи на работодателя обезщетение за неспазеното предизвестие.Как да го отразя в картона и ведомостта,т.к. излиза в плюс към възнаграждението, което не е правилно.Моля за съдействие,т.к. при проверка ни искат да бъде отразено във ведомостта.

 

Благодаря предварително

1 Отговора

user-photo
Плюс Минус на 2019-09-13 1 - Беше ли полезен отговорът?
В чл. 272 от Кодекса на труда са регламентирани удръжките, които могат да се правят от трудовото възнаграждение. Обезщетението за неспазено предизвестие не е сред тях, което означава, че нямате право да го удържите от заплатата и съответно не се отразява във ведомостта.
В случай че все пак трябва да се изведе във ведомостта, може да се въведе на перо 217 Вътр.удръжки.

Добави отговор