Корекция на вече подадено уведомление Въпрос на DimanaP 327 видян

Подадено е уведомление за основен трудов договор за 8 часа работа -назнечен по чл.67, ал.1 т.1.

Обаче се оказва ,че лицето вече има един основен ТД на 4 часа пак по чл.67,ал.1. Как мога да променя вече подаденото уведомление ,лицето да е на допълнителен договор и на 4 часа? Или трябва да се заличи и отново да се подаде вече като допълнителен договор на 4 часа?

1 Отговора

user-photo
Плюс Минус на 2019-10-01 0 - Беше ли полезен отговорът?
Съгласно указанията за попълване на Уведомление по чл. 62, ал. 5 от Кодекса на труда, когато е сгрешено основанието на договора първо трябва да се подаде с код за заличаване след това да подаден ново уведомление с редовни данни.
За повече информация може да се обърнете към съответната институция.
В Плюс Минус за да се заличи Трудовия договор е необходимо от справка Издадени документи да се преотвори записания документ и в поле Код корекция да се посочи 2 – заличаване.

Добави отговор