Как се изплаща доход на самоосигуряващо се лице Въпрос на Плюс Минус 2322 видян

Как да изплатя доход на самоосигуряващо се лице, на сметката за изплатени суми пише, че не се попълва от самоосигуряващи се лица?

4 Отговора

user-photo
Плюс Минус на 2011-06-16 7 - Беше ли полезен отговорът?
Първо получателя на дохода трябва представи пред платеца Декларация по чл. 43, ал. 5 ЗДДФЛ, че е самоосигуряващо се лице. Дохода му се изплаща с РКО или по банков път, без да му се правят каквито и да е удръжки, и не се попълва сметка за изплатени суми. Самоосигуряващото се лице трябва да издаде насрещен документ за полученото плащане, който съдържа реквизитите на чл. 7 от закона за счетоводството.
user-photo
на 2018-07-24 0 - Беше ли полезен отговорът?
А картон на това лице може ли да се направи, ако сумите се изплащат регулярно всеки месец ? Съответно и за да влязат в справката по чл.73 - може ли автоматично автоматично, или трябва на ръка да се впишат?
user-photo
Плюс Минус на 2018-07-24 0 - Беше ли полезен отговорът?
В справката по чл. 73 от ЗДДФЛ е необходимо данните да се въведат ръчно.
За да се изведат автоматично е необходимо да се създаде картон с вид осигурен 14 и да се запише Сметка за изплатени суми.
user-photo
на 2018-07-24 1 - Беше ли полезен отговорът?
Която, след като лицето е декларирало, че е СОЛ, от една страна - няма основание да се издава, от друга - ако искаме все пак автоматично да се стават нещата, трябва да се манипулира - като се чекнат съответните клетки да не излизат осигуровки и данък?
Правилно ли сме разбрали :)

Добави отговор