Д6 за лице с личен труд Въпрос на DimanaP 2392 видян

Собственик на ЕООД,самоосигуряващо се лице получава сума за личен труд 420лв.месечно.Сумата се изплаща месец за месец-в случая на 30.01.2015г.Опитвам се да направя Д6,обаче ми я изкарва празна-няма ДОД,както до сега.Давам изплатени заплати на 31.01.2015г. и извеждам Д6,но не знам защо не ми извежда ДОД в декларацията.Да не би да има нещо по специално в новата версия за 2015г.?

1 Отговора

user-photo
Плюс Минус на 2015-02-02 1 - Беше ли полезен отговорът?
В сила от 01 януари 2014г. дължимия ДОД по чл.42 от ЗДДФЛ се подава с вид на плащането 8.
За целта:
1. От падащото меню Вид на плащането се избира Дължим данък по чл.42 от ЗДДФЛ.
2. В поле Влизат данни от месец се посочва месеца за който се отнасят данните.
3. Като Дата на изплащане/ начисляване се записва последния календарен ден от месеца в който е изплатено възнаграждението.
За повече информация:
http://plusminus.com/bg/blog/839/%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D1%8A%D0%BA-%D1%87%D0%BB-42-%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-6-2014

Добави отговор