Допълнителен трудов договор без да има открита щатна бройка Въпрос на МТСП 2044 видян

Възможно ли е да се сключи трудов договор по чл.110 от КТ без да има открита щатна бройка?

1 Отговора

user-photo
МТСП на 2011-06-15 1 - Беше ли полезен отговорът?
Съгласно чл. 110 от КТ работникът или служителят може да сключи трудов договор с работодателя при когото работи, за извършване на работа, която не е в кръга на неговите трудови задължения, извън установеното за него работно време.
По наше мнение за да сключите трудов договор за допълнителен труд е необходимо да има щатна бройка.

Добави отговор