Допълнителен ТД, който става основен по време на болничен Въпрос на МТСП 2017 видян

 

Служител на допълнителен ТД по чл.111 КТ, чийто основен трудов договор се прекратява, и вторият договор трябва да стане основен. Тази промяна може ли да се направи докато е в болничен?

1 Отговора

user-photo
МТСП на 2011-06-15 1 - Беше ли полезен отговорът?
Няма пречка трудовия договор сключен по реда на чл. 111 от Кодекса на труда да бъде преобразуван в основен трудов договор. С оглед на това, че правата и задълженията по основния и трудовия договор за допълнителен труд са различни и самостоятелни, може да трудовия договор по чл. 111 да се прекрати и да се сключи нов трудов договор.Тъй като на лицето следва да се връчи допълнително споразумение или трудов договор това следва да стане след изтичането на болничния.

Добави отговор