Вътрешно заместване по чл. 259 КТ Въпрос на МТСП 5636 видян

При вътрешно заместване по чл. 259 КТ, може ли за длъжността на заместващия работодателят да сключи срочен трудов договор с трето лице по реда на чл. 68, ал. 1, т.3 КТ - до приключване на вътрешното заместване?

1 Отговора

user-photo
МТСП на 2012-07-10 7 - Беше ли полезен отговорът?
Няма пречка, когато работник или служител по вътрешно съвместителство по чл. 259, ал. 1 изпълнява длъжност или работа на отсъстващ служител на негово място да бъде назначено лице по чл. 68, ал. 1, т. 3 от Кодекса на труда със срочен трудов договор за заместване.

Добави отговор