Болничен за санаториално лечение Въпрос на DimanaP 264 видян

Съгласно чл.44 от КСО,на изпратените на санаториално лечение се изплаща парично обезщетение за целия престой,включително три дни за пътуване...,това означава ли,че работодателят не изплаща три дни? И ако е така,такъв болничен за санаториално лечение как се начислява в програмата?С какъв код?

1 Отговора

user-photo
Плюс Минус на 2019-07-16 0 - Беше ли полезен отговорът?
Съгласно чл.44 от КСО, "на неработоспособните лица, изпратени от здравните органи на санаторно-курортно лечение, парично обезщетение се изплаща ...в размерите, определени съответно за общо заболяване или за трудова злополука и професионална болест." В програмата, в зависимост от цитираните в чл.44 случаи, може да се въведе отсъствие - съответно Общо заболяване (с код отсъствие 03), Трудова злополука (с код отсъствие 07) или Професионална болест (с код отсъствие 28).
Въпросът може да се отнесе до институцията, в чиято компетенция попада той (НОИ).

Добави отговор